Як у Франківську жінки атовців досягають успіху

Наприкінці минулого року в Івано-Франківську створили громадську організацію «Дружина воїна». Ідея належить Тетяні Фреїшин, яка не з чуток знає, що таке чекати чоловіка з війни. Він пішов добровольцем у 2014 році й нині продовжує службу в одному зі спецпідрозділів Нацгвардії.

Тетяна Фреїшин від самих початків працює у ГО «Івано-Франківська міська Асоціація учасників АТО». Таня каже, ще тоді помітила, що за роботою з військовими майже ніхто не звертає уваги на їхніх дружин. Мовляв, яка могла бути мова про якусь реабілітацію чи їхнє психологічне відновлення, адже вони тут – на мирній території, пише Frankivsk trend з посиланням на Репортер.

За її словами, першою на цю потребу та проблему почала звертати увагу греко-католицька церква. У 2016 році УКГЦ взялася робити навчальні семінари для дружин військових, вчити, що їм треба знати про адаптацію чоловіків до мирного життя після війни, як при цьому поводитися жінкам. Такі навчання разом з іншими пройшла й Тетяна.

Наприкінці грудня 2017 року при Патріаршій курії УГКЦ у великих містах організували так звані групи взаємодопомоги для дружин автовців. Більше року такі діють і в Івано-Франківську, Галичі й Тисмениці. Допомагає їм отець Ярослав Рохман.

Зустрічі проводять двічі на місяць. Дружини збираються ввечері, переважно у вихідні, у приміщенні асоціації учасників АТО, що на Шашкевича у Франківську.

На зібраннях жінки обговорюють різні теми, діляться досвідом, бо у групі є дружини, які вже дочекалися своїх чоловіків з війни, а є ті, хто ще чекає.

Аби бути більш дієвими, наприкінці минулого року Тетяна заснувала ГО «Дружина воїна». Каже, ідею виношувала цілий рік.

«Так ми будемо мати більше можливостей і право подаватися на різноманітні гранти, отримувати фінансування, – пояснює вона. – Можна зробити більше різних заходів і добрих справ, а не ходити й просити гроші».

У мережі можна знайти сторінку «Дружина воїна» і написати їм, якщо є якась потреба у допомозі, щось потрібно роз’яснити чи підказати.

Нині в організації 15 жінок, і вони вже виграли свій перший грант від «Теплого міста». Гроші – 3918 грн. – підуть на організацію концерту до Дня матері.

Comments

.,.,.,.