Горянин створив унікальний музей Гуцульщини

Горянин створив унікальний музей Гуцульщини. Деталі розповідає Frankivsk-trend з посиланням на Версії.

У високогірному селі Яблуниці на Верховинщині місцевий мешканець Іван Дроняк створив унікальний музей Гуцульщини.

Розміщений він в 3-х кімнатах місцевого народного дому. Відвідувачі можуть тут побачити експозиційні куточки «Історія і нарід Гуцульщини», «Друга Світова війна», «Ще наша славна і гірка доля», «Люби і знай свій рідний край», «Дружба між музеєм та студентами інституту архітектури міста Лодзь (Польща)».

Там представлені предмети побуту й домашнього вжитку гуцулів, інструменти столярні, різні верстати для виготовлення одягу, лляного та вовняного походження, мініатюрні: хата-гражда, колиба, давня хатинка проста, домашні каплички, куточок народної кіностудії «Полонина».

Також відвідувачі можуть познайомитися з інтер’єром гуцульської обителі з автентичним одягом, предметами кухні, давніми столами, скринями, музичними інструментами, старовинними іконами.

Крім того, у музеї є невеличка бібліотека давньої та сучасної літератури про гуцульський край. А також рукописний літопис про історію Гуцульщини, який Іван Дроняк склав із документів та свідчень старших людей старожилів, яких він опитував протягом свого життя. Чоловік випустив рукописну книгу-літопис про гуцулів.

«Я написав рукописну книжку. В ній зібрані матеріали, що я запам’ятав. Це історії від початку заснування людства на території Гуцульщини й події Другої світової війни. Є видана література, я допомагав писати чотирьом письменникам про УПА. Серед них Петро Арсенич», – розповів автор літопису.

В 2016 році музею присвоїли звання народного.

Comments

.,.,.,.