В палаці Потоцьких створять музей історії Івано-Франківська

В Івано-Франківському палаці Потоцьких хочуть створити музей історії міста. У місцевих жителів уже розшукують цікаві експонати (предмети).

Така ініціатива зародилась з нагоди  357-ї річниці Дня міста обласного центру. До слова, це перша така ініціатива. Про це інформує Frankivsk-trend.

Передбачається, що даний музей складатиметься з інтерактивних локацій, де будуть поєднуватись історія минулого і теперішнє сьогодення. Це повинно зацікавити як дорослих, так і дітей.

За словами Олени Крицко, організують музей в приміщенні Палацу Потоцьких, де раніше функціонував шпиталь.

Команда фахівців – ініціативна група хочуть із території палацу, яку зовсім недавно повернули громаді, перетворити у якомога приємну для своїх містян, цікаву та розвиваючу.

І почати планують саме з історії. На переконання ініціаторів, це має стати корисним і досить цінним для Івано-Франківська проектом. Проте, щоб облаштувати музей як належить, активісти просять місцевих мешканців допомоги – віднайти старовинні експонати ХХ століття. Це, зокрема, можуть бути старовинні меблі (дзеркала, стільці, столи, комоди тощо), або картини, посуд, книги, фотографії чи валізи, світильники, килими.

Тож кожен, хто має бажання і можливість, може долучитись до цього корисного проекту та стати часточкою цінного пазлу у подальшому збереженні нашої унікальної історії. Передбачається, що всі експонати будуть знаходитись поряд, в одному місці та з цікавими локаціями. Тут відвідувачі зможуть фотографуватись, отримати нові емоції, зазирнути в минуле, на власні очі побачити, відчути і  доторкнутися до нього.

Додамо, що Палац Потоцьких в Івано-Франківську є пам’яткою архітектури та містобудування історичного значення. Цей комплекс побудували ще у 1672-1682-гі роки, а у 1980-ті – його добудовували.

Палац Потоцьких – об’єкт охорони культурної спадщини, знаходиться під охороною держави. А відповідно до розпорядження виконавчого комітету Івано-Франківської облради народних депутатів від 26 травня 1981 року – визнали пам’яткою місцевого значення.

Comments

.,.,.,.