Британський політолог презентував у Франківську свою книгу «Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет»

Сьогодні в Івано-Франківську у книгарні «Є» відбулася презентація українського перекладу книги відомого британського політолога Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет»,- інформує Frankivsk-trend, посилаючись на агенцію новин Firtka.

За його словами, ця книга є ґрунтовним дослідженням причин та витоків російської агресії проти незалежної України, історії формування специфічного імперського ставлення російських еліт до України та українців, російсько-українських відносин після розпаду СРСР, а також російської гібридної війни проти України.

Публікація є підсумком трирічного дослідницького проекту: у 2013-2016 роках автор 15 разів відвідував міста і села на півдні та сході України, зокрема у зоні бойових дій, де записав близько 300 інтерв’ю. В основу книги покладено результати цього польового дослідження, його обговорення з українськими та західними експертами.

Відомий політолог зазначав, що російська анексія Криму, гібридна війна і пряма інтервенція Кремля на сході України спричинили радикальну трансформацію міжнародного політичного ландшафту. Він виклав своє бачення російського націоналізму та імперського мислення Путіна і як вони впливають на процеси в Україні, зокрема, становлення  національної ідентичності наших громадян.

Видання складається із двох частин. У першій Тарас Кузьо подає загальний контекст того, як Росія сприймала Україну в часи Російської імперії і СРСР. У ній показано, що нинішня політика Путіна це фактично продовження тієї ж лінії. Заглиблюючись в історію, Кузьо пояснює регіональну специфіку Донбасу і південного сходу України загалом. У другій частині описані поточні події, включно з воєнними злочинами і порушеннями прав людини.

Під час дискусії Тарас Кузьо відповів на численні запитання присутніх. Також бажаючі мали змогу отримати презентовану книгу з автографом автора.

Comments

.