Фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» покажуть на документальному фестивалі у Швейцарії

На фестивалі “Visions Du Reel”, який буде проходити  у Швейцарії, відвідувачам покажуть світову прем’єру «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго».

Даний фільм пройшов відбір на конкурс чи не одного з найпопулярніших і найпрестижніших документальних фестивалів Європи. Тут прем’єра «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» позмагається за головний приз у 10 тисяч швейцарських франків. Про це інформує Frankivsk-trend з посиланням на Репортер.

Цього року головний гість Visions Du Reel – культовий, один з найбільш знакових кінорежисерів Німеччини Вернер Херцоґ (Werner Herzog) з великою ретроспективою.

Режисером фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» є Надія Парфан, продюсер – Ilko Gladshtein.

Як розповіла сама Надія – для неї ця праця стала найтривалішою,  наймасштабнішою і найскладнішою в житті. Досі режисерка ні над чим так довго, важко і сильно не працювала. Як і всі учасники і учасниці Теплокомуненерго. Жінка зізнається, що помилок допускались на цьому проекті всі, проте і вчились водночас. Як пізніше виявиться, проект став набагато амбітнішим, ніж вони могли собі уявити на початках. Ніхто з творчої групи, героїв, ані їхніх близьких навіть подумати не могли, куди «влізли». Але, за словами Надії Парфан, вся ця праця і зусилля були не марними.

І ось після марафону, який тривав цілих три роки, роботу «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» пройшов до конкурсу швейцарського кінофестивалю Visions Du Reel.

Вважається, що цей кураторський фестиваль є чи не останнім, де дійсно цінують і поважають авторське бачення та оберігають кіно від кон’юнктури.

Треба сказати, що даний проект потрапив до числа переможців 10 конкурсного відбору Держкіно. Так державна фінансова підтримка склала 1 мільйон 69 тисяч гривень. Загальна ж вартість виробництва становила 1 мільйон 169 тисяч гривень.

Розпочнеться фестиваль 10 квітня і триватиме два дні – до 11 квітня.

Comments

.,.,.,.