Головним режисером Івано-Франківського драмтеатру стане француз

Вперше в Україні митець із Франції буде працювати головним режисером на штатній основі у Івано-Франківському драмтеатрі. Про це сьогодні, 12 березня, на прес-конференції повідомив керівник драмтеатру Ростислав Держипільський. Подробиці розповідає Frankivsk-trend з посиланням Galka.

Французький спеціаліст Жуль Одрі, котрий має успішний досвід роботи в кількох театрах Парижа, пройшов конкурс на цю посаду. Також режисер відомий акціями на підтримку українських політв’язнів, зокрема Олега Сенцова.

Жуль Одрі – випускник Вищої школи драматичного мистецтва в Парижі. Серед його робіт – історичний трагіфарс «Сьогодні вечері не буде» про останні дні одіозного диктатора Йосипа Сталіна.

Прем’єрною постановкою француза стане “Калігула”, в основі якої – адаптація написаної 1938 року однойменної п’єси Альбера Камю.

На прес-конференції Жуль зізнався, що дуже любить Івано-Франківськ Це місто має душу, якої він не відчував у жодному іншому місті України. Також режисер окреслив одне зі своїх основних завдань – знайти той баланс між українською культурою і європейськими віяннями, які він привіз із собою.

На закінчення, француз подякував франківцям за теплий прийом і зачитав кілька рядків з поезії Івана Франка “Каменярі”.

Нагадаємо, що в лютому цього року Президент України Петро Порошенко надав Івано-Франківському академічному драматичному театру імені І.Франка статус національного.

А кілька днів тому, 9 березня, керівникові франківського драмтеатру Ростиславові Держипільському вручили Шевченківську премію.

Comments

.,.,.,.