У школах Івано-Франківська впроваджують STEM-освіту

На сьогоднішній день у школах обласного центру поступово впроваджують сучасні технології.

Про це на оперативній нараді у міського голови сьогодні, 5 березня, доповів директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук, інформує Frankivsk-trend.

За його словами, в Івано-Франківську STEM-освіта досить «плавно» розвивається. Зокрема, у 26-й школі уже впроваджено проект “Розумники”, облаштували класи новою технікою, поставили інтерактивні дошки. Такі інновації дозволили більше зацікавити дітей до навчання. А ось у 3-й школі функціонує інтерактивна підлога, що нагадує собою чарівний килим. Інтерактивна підлога обладнана системою, котра реагує на будь-які жести чи рухи людини. Це свого роду «жива підлога». Як переконує Ігор Максимчук, «сучасну інноваційну освіту треба впроваджувати з перших класів».

До слова, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) –в перекладі означає наука, технології, інженерія та математика. Абревіатуру STEM вживаються для позначення поширеного напряму в освітній сфері, та поєднує в собі природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). В освітньому напрямі, в рамках STEM-освіти, навчальна програма спрямована на поглиблення природничо-наукового компоненту та інноваційних технологій.

Відповідно до цього, у системі STEM-освіти суттєвим і вагомим чинником є функціонування гуртків програмування мовою Скретч. Як запевняє головний освітянин міста,  такі курси освоїли майже 300 школярів молодшого віку. Навчилися діти і веб-програмуванню. До речі, курси є безкоштовними.

Найуспішнішим став проект “Навчимо 1000 дітей Arduino робототехніки в школах”, на якому франківські школярі зробили пристрій, здатний вимірювати рівень забруднення повітря.

Comments

.,.,.,.