Коломияни знімають фільм про Зарваницю

Держкіно України матеріально підтримало авторів з Коломиї, які зніматимуть документальний фільм про Зарваницю. Подробиці розповідає “Frankivsk.trend” з посиланням на “Коломия сьогодні“.

Фільм створюється за підтримки Держкіно, а процесу зйомок сприяють Тернопільська та Івано-Франківська кінокомісії. Про це повідомили на сторінці проеку в Facebook.

Режисерами та операторами стрічки є коломияни Ярема Малащук та Роман Хімей. Продюсер – Валерія Сочивець. Звукорежисер – Сергій Авдєєв.

Разом з паломниками знімальна група пройшла семиденний шлях до Зарваниці.

Нагадуємо, що Зарваниця – це паломницький центр, що розташовується на роздоріжжі православного та католицького світу та поєднує в собі традиції східного й західного пілігримства. Християни щороку долають важкий шлях через міста та села, щоб віддати шану місцю, де з’явилася Діва Марія. Зарваницький духовний центр – всесвітній марійський центр та одна з найбільших подільських святинь. Це сакральне місце західної України. За старовинними переказами Зарваниця бере свій початок із явлення Пресвятої Богородиці та її ікони монаху Києво-Печерської Лаври. Молитва перед чудотворним образом та споживання води з зарваницького джерела приносить зцілення від багатьох недуг. Чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері зберігається у бічній частині церкви Пресвятої Трійці. У 1867 році відбулася коронація ікони та Зарваниця отримала статус відпустового місця. В період Першої світової війни Чудотворну ікону було пошкоджено, а її реставрацією займався Петро Холодний. В часи Другої світової війни ікону переховували монахи. Від комуністичної влади її вберегли Павло Деркач та Юлія Монастирська. Зарваницю відвідував Йосиф Сліпий та митрополит Андрей Шептицький. Духовний центр входить до двадцяти найбільших центрів Європи.

Наскрізним питанням документального фільму є диво, яке стається з тими, хто проводить сім днів у подорожі і сповнений віри та втоми.

Comments

.,.,.,.