Промприлад. Реновація або інвестувати в Івано-Франківськ

“Промприлад. Реновація” – є першим в Україні прикладом перевтілення закинутого і недієвого радянського заводу на сучасний бізнес-кластер, і який побудований на коштах заробітчан.

Як повідомляє Frankivsk-trend з посиланням  на Ukraїner, взявши за основу проект “UrbanSpace”, ініціатор проекту  Юрій Филюк з командою перейшли до значно масштабнішого перетворення міста Івано-Франківськ, і замість забудовувати місто дешевими новобудовами, почали відновлення (ревіталізацію) старого заводу.

Завод «Промприлад» є одним із найстаріших підприємств приладобудування на Галичині. Знаходиться у центральній частині Івано-Франківська. За радянських часів «Промприлад» був площадкою інновацій. Тут, здебільшого, виготовляли продукти для промисловості, хоча товарами забезпечували й населення. Варто згадати, що колись тут випускали парасолі, які були відомими на весь Радянський Союз. Також на «Промприладі» займались і виготовленням деталей для легкових авто.

Товари йшли на експорт у понад 20 країн світу. Однак в 1990-х роках завод приватизували та згодом і  розпродали.

На сьогоднішній день, в рамках бізнес-кластеру “Промприлад. Реновація”  створюють новітній центр на перетині розвитку освіти, мистецтва, нової економіти та урбаністики. Функціонує він на величезній території заводу – майже 40 тисяч квадратних метрів.

Проект «Промприлад. Реновація» є успішним прикладом імпакт-інвестування. Інвестори приєднуються до соціальної ініціативи, стають співвласниками заводу та отримують дивіденди. За час реконструкції частка кожного з інвесторів зростає.

На заводі поетапно відбувається перебудова під офісні приміщення.

«Протягом наступних 1,5 роки ми маємо повністю за графіком викупити завод і далі вже піде реконструкція наступних корпусів, наповнення всіма функціями для запуску роботи. Успіх цього проекту відкриває як в Україні великі потенціали, тому що не має нормального фондового ринку станом на сьогодні, а в людей є потреба, так і поза нею», –  стверджує Юрій Филюк.

Comments

.,.,.,.