Письменник Тарас Ващук подарував українській школі в ОАЕ книги про Україну

Письменник Тарас Ващук, який живе і творить в Об’єднаних Арабських Еміратах, зробив великий подарунок Українській школі в ОАЕ “Софія”. Його партія видань “Книга-подорож. Україна” стане пізнавальним подарунком для школярів. Подробиці розповідає “Frankivsk.trend” з посиланням на “Укрінформ“.

Активіст і представник української громади в Еміратах розповів, що зараз є 10 книг, а планується ще 5.

На видавничу діяльність його надихнула книга творчої групи Green Penguin. Тоді він вирішив з керівництвом Української школи в ОАЕ, що для позакласного читання було б добре закупити партію українських книг “Книга-подорож. Україна”. Вона стане джерелом знань з географії, історії, допоможе вивчити невідомі сторінки історії і влаштовувати цікаві інтелектуальні ігри.Тарас зазначає, що уроки будуть дуже цікавими і сподобаються дітям.

Він повідомив, що перший урок буде креативний, а його окрасою стане майстер-клас від письменника. В рамках “Придумуємо казку разом” буде презентована нова книга і наступні уроки проводитимуться саме з нею.

Письменник нагадав, що в Абу-Дабі є ще одна школа і він планує співпрацювати з нею і передати кілька книг “Книга-подорож. Україна”.

Він упевнений, що така культурна дипломатія – це пропаганда України у світі, тому що показує її багату культуру, цікаві традиції та вчить любити рідне.

Тарас Ващук повідомив, що кошти на закупівлю цієї книги були зібрані в ході реалізації його книги “Україна в пісках”. Ці розповіді описують атмосферу, яка була в країні на момент виїзду письменника. Друга частина розповідає про життя після Революції Гідності. Головна тема всієї книги – відірваність людини від суспільства і самотність. Важливо сказати, що всі історії героїв цілком реальні і відбувалися зі звичайними людьми. Письменник поділився, що долі його земляків в Еміратах є дуже різні, але спільною є та ознака, що вони люблять Україну і будують її там, правда, в пісках.

Нагадуємо, що письменник народився в Калуші. Специфіка його діяльності – новелістика. У 2017 році побачила світ книга “Україна в пісках”. Ця книга розповідає про життя в ОАЕ і знайшла підтримку серйозних письменників. Вона була представлена ​​на Форумі видавців у Львові, а передмову написав Андрій Курков.

Бажаємо письменнику розширювати культурні кордони і інтерпретувати погляд на Україну по-новому.

У інтерв’ю в одній з місцевих газет він чітко позначив свою позицію:

“Людина, яка відкрила перед собою світ, побачила Дубаї, усвідомлює, що може самостійно побудувати собі суспільство, де захоче і там, де є потрібною. Зараз тут серйозна криза і не все так райдужно, як думають. Люди змінюються, можливо, і мені доведеться. У мене немає бажання жити в ОАЕ завжди. Мрія – бути потрібним в Україні і щоб мене оцінили в рідній країні так, як в Еміратах, щоб у мене був офіційний контракт, соціальне і медичне страхування. Я готовий до боротьби з системою, але у мене єдине життя. Якщо я побачу реальні зміни і те, що є шанс, то повернусь “.

Comments