Нещодавно депутат Івано-Франківської міської ради від Всеукраїнського об‘єднання «Свобода» Ярослав Дубас закликав депутатів Верховної Ради та представників позафракційних об‘єднань перевірити сценарій фільму «Мій юний принц» режисера Хачатура Василяна на пропаганду ЛГБТ. Далі на frankivsk-trend.
Коментар депутата
Депутат виступив на позачерговій сесії 17 сесії міської ради VIII демократичного скликання та пояснив своє незадоволення стосовно стрічки фільму «Мій юний принц».
За його словами, наше українське суспільство має споконвічні цінності та будується на християнській вірі та родині. Він запевняє, що режисер Хачатур Вачилян та Держкіно хоче зруйнувати всі вище сказані цінності українського суспільства, оскільки Держкіно фінансує цей фільм та не йде на зустріч для зміни сценарію фільму.
Депутат вимагав перевірити сценарій стрічки і звернувся Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, депутатів Верховної Ради України, членів міжфракційного об’єднання “Цінності. Гідність. Родина”, депутатів місцевих рад та членів міжфракційних об’єднань “За духовність, моральність та християнський шлях розвитку України”. Ярослав Дубас закликав переглянути сценарій фільму на предмет насилля, присутності в ньому образу релігійних почуттів визнавців християнської віри, пропаганди аморального способу життя та інцесту.
Що каже правозахисниця
Правозахисницею та експерткою з протидії дискримінації виступила Ольга Веснянка, яка за допомогою медіа, журналістики та своєї правозахисної діяльності піднімає питання дискримінації , прав людини та протидії насиллю. Ольга активно виступає за дотримання прав ромських громад та гендерної рівності. Крім цього вона є авторкою критичних матеріалів, які піднімають питання сексизму в українській політиці та суспільстві(наприклад про сексистькі заяви Віктора Януковича у Давосі, тренера «Шахтара» Мірча Луческу).
Ольга Веснянка сказала, що дана заява депутата схожа на підходи Російської Федерації та часів СРСР. За її словами, існує розмаїття резолюцій і рішень про свободу від дискримінації щодо людей за різними ознаками, оскільки ми перебуваємо у ціннісному і правовому просторі, маємо виховувати толерантне суспільство, та не маємо намагатися оцінювати й цензорувати творчу сферу.
Також Ольга добавила, що лише від нашого рівня освіченості буде залежати чи будемо ми робити представникам ЛГБТ нестерпне життя, а тим більше дивно коментувати виробництво фільму, так як ми живемо у XXI столітті, коли Україна є у просторі європейських цінностей і правових підходів.
Думка представника ЛГБТ-спільноти
За словами менеджера мережі параюристів Євгена Білоцького, це дуже дивно не бачачи фільму, вже повісити на нього безліч ярликів, дізнавшись, що там порушена проблематика ЛГБТ-спільнот. Ніхто нікого не змушує дивитися даний фільм, чому вони не займаються іншими проблемами – боротьбою з корупцією чи розбудовою міста.
Нагадаємо, що одностатеві сексуальні відносини між особами, які досягли віку згоди в приватних умовах є повністю законними в Україні.