Коломиянам презентують виставу про Квітку Цісик

Театр “Соломія” представить на сцені виставу про легендарну американську виконавицю Квітку Цісик. Про деталі розповість “Frankivsk.trend” з посиланням на “Коломия СЬОГОДНІ“.

Наразі театрали працюють над виставою про американську співачку з коломийським корінням.  “Квітка ностальгії” – це про життя та творчість українки, яка проживала у США.

Театрали художньо змальовують підтекст вистави та зазначають, що у їх баченні – це квітка, яка зросла на американському грунті.

Батько Квітки Цісик був скрипалем-віртуозом. Він народився в селі Ліски Коломийського району. Концертмейстером Коломийського театру був її дядько – Євген Цісик. Дідусь, бабуся та мати жили у Львові до 1944 року. Родина відзначалась тим, що була знаною інтелігенцією у місті. Їм прийшлось втікати від радянської влади та окупації і у 1949 році опинилися у США. Співачка народилася у Нью-Йорку в 1953 році. Квітка була пластункою та їздила в гори, де й детально вивчала українські обряди й пісенну спадщину.

Квітка Цісик володіла колоратурним сопрано. У її голосі вчувалось звучання скрипки. Вона вдало експериментувала з різними музичними жанрами. Мала успіх як у виконанні попсових пісень, так і в оперному співі. Вона співала в хорі з Майклом Джексоном, а її пісня “Ти осяюєш моє життя” отримала “Оскар” і “Золотий глобус” у категорії “Найкраща пісня до фільму”.

Співачка зробила українську пісню популярною на цілий світ та відкрила для Америки геніальну творчість Володимира Івасюка.

Квітка Цісик записала два україномовні альбоми – “Квітка” та “Два кольори”. Це обійшлось їй у двісті тисяч доларів. Для їхнього запису обирала найкращих музикантів Нью-Йорку, акомпанувала Квітці її рідна сестра Марія, а вимову ставила мама.

Обидві платівки у 1990 році були номіновані на премію «Греммі» в категорії «сучасний фольк». До України вони потрапляли здебільшого контрабандою, люди перезаписували пісні і передавали один одному.

У 1992 році лікарі повідомили Квітці про захворювання – рак молочної залози. Відміряли кілька місяців життя, але вони тривали сім років. Співачка померла, не доживши п’ять днів до свого 45-річчя. 

Є факти, що на Цісик в радянській Україні була заборона, бо у її піснях згадувалось про УПА та січових стрільців.

Цікавим є факт, що Квітка побувала в Україні лише один раз. У 1983 році приїздила з мамою у Львів, але ця поїздка не афішувалася та була в деякій мірі таємною.  

 

Comments

.,.,.,.