На Венеційському кінофестивалі презентували стрічку, в якій зіграли франківські актори

Днями на кінофестивалі у Венеції провели міжнародну прем’єру фільму «Відблиск». Це драма українського режисера Валентина Васяновича. У цій стрічці зіграли двоє акторів з Івано-Франківська – Роман Луцький та Надія Левченко, передають на сторінці франківського драмтеатру. Далі на frankivsk-trend.

Історична прем’єра

 За три десятки років незалежної держави, цьогоріч вперше наші автори представили одразу три стрічки нашого виробництва. А кіно Валентина Васяновича – лише друге в історії вітчизняного кіновиробництва, яке проходитиме в основному конкурсі видатного кінофестивалю Венеції. Першим таким фільмом була стрічка Кіри Муратової «Чутливий міліціонер» ще 1992 року. Драма «Відблиск» побореться за головний приз фестивалю – «золотого лева». Автор стрічки називає драму неофіційним приквелом іншого українського фільму, який здобув два роки тому історичний приз у Венеції – «Атлантиду». Тоді ця стрічка отримала перемогу у секції «Горизонти».

1

Про що цей фільм

Драма «Відблиск» оповідає історію українського хірурга Сергія Мельника. Сюжет відбувається в східних областях України. Російські військові на Донбасі беруть головного героя у полон. Згодом, після обміну полоненими, його повертають на підконтрольну Україні територію. На волі Сергій опиняється у своїй квартирі та пробує знайти в житті нову ціль. Зі слів автор фільму Валентина Васяновича, драма повинна показати глядачам про те, що катування і таємні тюрми – відбуваються тут і зараз, у сучасній Європі. 

Франківські актори

Уродженець Прикарпаття Роман Луцький виконує головну роль у цій стрічці. Всеукраїнську славу здобув у 2017 році після фільму «Сторожова застава». Через рік Роман отримав звання «Заслужений артист України». Навчався актор у інституті мистецтва Прикарпатського університету. Першу свою роль виконав у далекому 2006 році у постановці «Шлюб по-італійськи». Згодом, через два роки він провчився на курсі народного артиста Ростислава Держипільського та заслуженого діяча мистецтв Анатолія Грицана. Відтоді став актором у драмтеатрі Івано-Франківська. До слова, у фільмі «Відблиск» зіграла і донька Романа Луцького.

Надія Левченко – теж акторка франківського драмтеатру. Бере участь у видатних постановках цього театру. А також знялася у загальноукраїнських проєктах – до прикладу, серіал «Черговий лікар», або ж стрічка «Шляхетні волоцюги». Надія Левченко здобула різноманітні нагороди та відзнаки.

1

Відгуки світових критиків про «Відблиск»

Джесіка Кіанг у видання Variety відгукується про стрічку як про одну із картин, що наштовхують на роздуми. Пише, що режисер заставляє думати про ті речі, які відбуваються із людською свідомістю і душею під час війни. Важким для душі є запитання, як повернутися до мирного життя. Вона порівнює стрічку із Караваджо – шокуюча історія і манера спостереження. 

Режисер демонструє історію тихо і прямолінійно. Так він показує жорстоку відстороненість агресорів. Це слова критика Анни Сміт із Deadline. Аби розповісти про людські болі, стрічці не потрібні музичний супровід і оповідь, або ж великі плани. А кадр фільму поставлений так, наче вимагає у глядачів тільки спостерігати, без можливості втрутитися. 

Марта Балага у своїй рецензії для редакції Cineuropa говорить про нещадну війну, котру передає цей фільм. Режисер, на її погляд, не споглядає на війну, а прямо вдивляється у неї.

Comments

.,.,.,.