Прокат фільму “Довбуш”, в якому зіграли франківські актори, перенесли на 2022 рік

 

Через пандемію та карантинні обмеження кінематограф зазнав значних збитків. Зйомки фільмів доводилося зупиняти, прем’єри – постійно переносити. Українське кіно також постраждало. Через інформацію про можливе посилення карантину восени в Україні, прем’єру фільму “Довбуш” вирішили відкласти. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фільму. Тепер прокат стартує у 2022 році, пише frankivsk-trend.in.ua.

Одна із найдорожчих та наймасштабніших стрічок

Фільм “Довбуш” – екшн, що вражає. В основі сюжету – історія знаменитого Олекси Довбуша. 18 століття. Польська шляхта продовжує своє жорстоке поводження з простими людьми. Через це гуцули змушені тікати в гори. Втім, були й ті, хто не хотів коритися системі. Два брати, Іван та Олекса, стали опришками. Їх батьків вбили пани, тому кожен з братів намагається помститися їм. Але способи у всіх різні. Хтось хотів, щоб все було справедливо, а хтось – збагатитися. Олекса Довбуш очолює повстання гуцулів. У відповідь, шляхта намагається всілякими методами зупинити його та знищити Довбуша. Та Олекса не здавався й таки зумів усіх перехитрити. Так і з’явилася легенда про Довбуша, яка ще не один рік викликала захоплення та надихала людей. Особливо тих, хто продовжував боротися за рідну землю. Фільм “Довбуш” про силу, зраду, любов та кривду. Про його життя та те, як він перехитрив смерть. 

Зйомки фільму

Знімала фільм компанія “Pronto Film”. Режисером став Олесь Санін, який раніше працював над стрічками “Мамай” та “Поводир”. Знімали “Довбуша” на Західній Україні. Локації – найрізноманітніші. Це Львів, Збараж, Микуличин, Свірж та багато інших населених пунктів, які зможуть передати усю колористику краю. По багатьох цих полонинах колись ходив Олекса та його опришки. У гірській місцевості можна було легше сховатися, влаштовувати засідки та чекати на ворогів. А у спокійні дні – насолоджуватися життям та дивитися на захід сонця.

 Насичений фільм й батальними сценами. Дві групи постановників працювали над тим, щоб бої були масштабними та вражаючими. 

Водночас вони координували виконання трюків, двобої, погоні й слідкували за тим, щоб ніхто не постраждав. Кожен такий епізод розробляли майже місяць. Багато часу витрачали на перевірку, репетиції та тестування техніки, адже найголовніше – забезпечити безпеку акторам. Деякі трюки ті виконували самостійно, без каскадерів. Варто додати, що у фільмі “Довбуш” знялися франківські актори. Івана Довбуша зіграв Олексій Гнатковський, а одного із опришків Ростислав Держипільський. 

Як повідомили на фейсбук-сторінці стрічки, зйомки закінчилися у серпні цього року. Прем’єру давно запланували на вересень. Втім, через можливе погіршення епідемситуації у країні, старт прокату вирішили перенести на 2022 рік. Таке рішення прийняла команда фільму, адже у нього було вкладено багато фінансів, людських сил та часових ресурсів. Тому, щоб максимальна кількість глядачів змогла його переглянути, прем’єра відбудеться наступного року. 

Comments

.,.,.,.