Джекпот для франківських комунальників

Фільм про іванофранківських комунальників в Італії отримав джекпот

Документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» на Міжнародному кінофестивалі в Трієсті, повідомляє Державне агентство України з питань кіно, отримав три нагороди: Film Center Serbia LST Award – 2500 євро, HBO EUROPE Award – 1000 євро та FLOW Post Production Award – грошовий приз на постпродукування фільму. Режисурою стрічки займалася уродженка Івано-Франківська Надія Парфан, продюсував фільм Ілля Гладштейн.

FT нагадує, що стрічку «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» створювали упродовж усього минулого року. За задумом Надії Парфан, у фільмі йдеться про щорічний апокаліпсис у житті комунальної служби. Тепловики готуються до опалювального сезону, латають старі труби, вислуховують скарги і лайки мешканців міста. Але вмудряються поміж оцим усім ще й… співати!

Фільм здобув перемогу в десятому конкурсному відборі Держкіно і отримав стовідсоткову підтримку у фінансуванні. А це – 1 мільйон 69 тисяч гривень. Підтримали створення стрічки Львівська кінокомісія та телеканал «Настоящее Время».

Кілька днів тому стрічка «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» пройшла відбір до участі в індустріальній секції «Last Stop Trieste» Міжнародного кінофестивалю в Трієсті. Сюди відбирали фільми, які ще не брали участі в міжнародних прем’єрах. Учасниками в конкурсі були п’ять картин з усього світу.

«Не вірю своїм очам! – пише на своїй сторінці в соцмережі режисерка Надія Парфан. – Ми виграли три з чотирьох нагород «When East Meets West», де презентували 30-хвилинний фрагмент «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго». Серед них грошовий приз від HBO Europe, грошовий приз від Сербського кіноцентру та послуги постпродукції. Це дуже дивно і абсолютно несподівано. Досі не розумію, чому нам дали всі ці призи, а не наприклад головний. Можливо тому, що наш фільм змусив повну залу міжнародних професіоналів по-справжньому сміятися. Жартома (чи серйозно?) один з членів журі казав, що у нас настільки скромний бюджет, що всі гроші мають іти нам. Паралельно отримали багато критичних зауважень і коментарів, які означають… Знову монтаж! Реальність, що ти робиш? Як мені нарешті закінчити цей фільм? Сподіваюся, це станеться скоріше ніж пізніше, і ви всі його зможете побачити. Дякую всім сердечне за затиснені кулаки, перехрещені пальці і молитви».

Під враженнями від перемоги і голова Держкіно Пилип Іллєнко. За його словами, це неймовірний успіх для картини, яка тільки розпочинає своє фестивальне життя.

Продюсер Ілля Гладштейн зізнається, що не очікував такого визнання стрічки. Тому він і вся команда проекту перебувають під враженням від неймовірного джекпоту, який на фестивалі отримав фільм.

Надалі на «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» очікують фестивалі. Потім – вихід в український прокат.

Comments

.,.,.,.