Альбом “Коханці Ю” очолив ТОП-200

Лиш нещодавно, наприкінці березня, відбулася презентація літературно-музичного проекту під назвою «Коханці Ю – музика до та після роману». І вже за версією iTunes All Genre Chart Ukraine за кілька тижнів альбом зумів посісти перше місце в рейтингу, повідомляє frankivsk-trend.

Цікавий проект

Дехто з фахівців називає даний альбом своєрідним радіоспектаклем, адже до надрукованої раніше книги додали музичний супровід. Така робота франківського письменника Юрія Андруховича та відомого музичного тріо «Сон Сови» була задумана ще у 2017 році.

Коли на презентації у Чернівцях, а потім і у рідному Івано-Франківську автор зачитував улюблені уривки з книги, гурт музикантів підготував спеціальний супровід для створення особливої атмосфери. Та ця ідея їм настільки сподобалась, що вони вирішили зробити окремий альбом з такою тематикою.

До роботи приступили ще у 2018 році та працювали швидко і натхненно. Музиканти були вражені наскільки просто і легко Юрій Андрухович підготовлює необхідний матеріал зі свого боку. Для гурту «Сон Сови» залишилось тільки зробити накопичення, продумати хуки та ходи, інше музичне аранжування.

В планах було завершити альбом вже до середини літа 2019 року, проте автор запропонував трішки почекати та присвятити презентацію незвичного проекту до свого дня народження. В березні 13 числа, йому виповнилось 60 років. Проте епідемія та карантин у світі дещо завадили ретельній підготовці на останньому етапі.

До слова, проект виконаний не тільки в електронному та цифровому форматі. Автори вирішили випустити музичний альбом на вінілі, що вимагало додаткової роботи. Її виконували майстри в Англії. Перша презентація відбулася у Вроцлаві, а потім і у Франківську.

«Коханці Юстиції»

Спільний літературно-музичний проект заснований на відомому романі Юрія Андруховича, що створювався протягом половини життя самого автора. Книга вийшла ще у 2017 році у чернівецькому видавництві «Meridian Czernowitz». Він писав її протягом 27 років та склав вдалі уривки-історії з життя міських станіславських легенд. Прототипами героїв були справжні люди, що проживали в Івано-Франківську в старі часи. В книзі йде мова про справедливість та її зворотну сторону, про історії кохання та розлуки, про важкі життєві рішення та їх наслідки тощо.

Comments