Двоє франківців були відзначені Шевченківською премією

Вчора, 9 березня, на честь дня народження Тараса Шевченка, в Україні відбулося нагородження найпрестижнішою премією в честь видатного письменника діячів культури та мистецтва нашої країни. Цього року почесного звання удостоїлися і жителі міста Івано-Франківськ, повідомляє frankivsk-trend.

Наші переможці

Національну премію імені Шевченка присудили письменнику Тарасу Прохасько в номінації «Література» за збірку есеїв під назвою «Так, але…» та композитору Роману Григоріву в номінації «Театральне мистецтво».

Книга Прохаська здобула ще декілька нагород, зокрема вона стала книгою року-2019 за версією ВВС у номінації «Есеїстика». Таких відзнак вона заслуговує за вдале поєднання різних невеличких оповідей, які передають глибину людських стосунків, емоцій, думок та почуттів. З різних відірваних шматочків будується цілісна система, що і складає унікальну книгу. Кожна сторінка також передає і величність Карпат, культуру Західної України. Тож читаючи її люди будуть уявляти наш край в усій його красі.

Ще одна робота франківця, що була відзначена найбільшою нагородою України в сфері мистецтва – опера-реквієм «Йов» Влада Троїцького. Роман Григорів, який виступає композитором-інструменталістом, доклав до даної роботи чималих зусиль та разом з колегами зміг створити одну з кращих опер світу. Вона була відзначена ще на конкурсі Music Theatre NOW 2018 року. Величезна кількість найрізноманітніших інструментів злилися в одну мелодію-реквієм, яка повністю відобразила внутрішні почуття героїв давнього біблійного сюжету.

Шевченківська премія

Щороку Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка вирішує, хто з видатних діячів культури та мистецтва достойний її отримати. Частіше за все визначають такі номінації, як «Театральне мистецтво», «Література», «Публіцистика та журналістика», «Музичне мистецтво», «Візуальні мистецтва» та «Кіномистецтво». Таким чином, вдається відзначити високою нагородою діячів кожного творчого напрямку та заохотити українські таланти до високих звершень.

Цього року, двоє франківців отримали таку відзнаку. Та окрім них Комітет відзначив учасників гурту «ДахаБраха», фотохудожника Олександра Глядєлова, поетесу Маріанну Кіяновську, журналістку Євгенію Подобну, режисера Владислава Троїцького тощо.

На нагородженні були присутні видатні діячі культури та мистецтва України. Також до зали завітав і президент України Володимир Зеленський. Він вийшов на сцену, привітав лауреатів та пригадав слова Вінстона Черчилля. Саме він колись пояснював, чому навіть в складні часи треба не забувати про культуру, про музику та кіно, театр та картини. Адже саме це дає нам змогу рухатись далі, пам’ятати за що ми боремося та об’єднуватися в один народ.

Наша держава – це наша культура і навпаки. Творчий внесок кожного громадянина, актора, письменника, поета, музиканта, скульптора, архітектора, художника стає великим надбанням країни. Саме це створює високі цінності та ідеали, за які варто боротися. Таке збагачення історичної пам’яті, національної свідомості допомагає творити державу з гуманістичними ідеалами.

Изображение удалено.

 

Comments

.,.,.,.