Що нового пропонує франківський драмтеатр

Нещодавно Івано-Франківський драмтеатр ім.І.Франка відзначив своє 80-ліття. Та після цього його керівник Ростислав Держипільський оголосив про ряд змін, що відбудуться у найближчому майбутньому. Щоб розвиватися та ставати кращим театром такого напрямку в Україні, треба зробити постановки сучасними та максимально привабливими для публіки. Подробиці далі у frankivsk-trend.

Новий режисер

В Івано-Франківському драмтеатрі працюють відомі українські артисти, заслужені актори та діячі сцени, досвідчені професіонали, які вміють перевтілюватися в будь-який запропонований образ. Їх майстерність допомагає втілювати найсміливіші задуми.

А для того щоб робити нові театральні сезони ще кращими, крутішими, захоплюючими, до співпраці з театром була запрошена режисер Роза Саркісян. Це молода українська постановниця, що працює на професійній сцені уже майже десять років. Тепер разом із учнями «Дитячої театральної майстерності» та дорослими акторами театру вона буде презентувати публіці нові роботи на франківській сцені.

Керівник Ростислав Держипільський обрав на конкурсі саме її, оскільки Роза Саркісян бачить театральні образи дещо інакше. Вона не обмежує себе класичними та стандартними постановками та може запропонувати глядачам нове та сучасне тлумачення уже відомих сюжетів, а також втілити абсолютно нові проекти.

Насамперед, нова режисерка хоче приділити увагу різноманітності етносів в межах України, адже тут проживає дуже багато людей, що коріннями належать до інших культур. З позиції історії, опрацювання минулого нашої держави та краю Роза пропонує поглянути на старі проблеми по-новому, з іншого ракурсу.

Новинки репертуару

До кадрового складу також приєднався Юрій Хвостенко, який раніше працював на сцені Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Такий майстер своєї справи додасть нових фарб та образів на сцені франківського театру.

Оновлений колектив драмтеатру на разі активно працює над роботою під назвою «Едіп-цар». Це масштабна трагедія, описана ще Софоклом в 429 році до нашої ери та перекладена Іваном Франко у 1918 році. Актори уже в квітні презентують нашій увазі своє сучасне бачення відомої історії.

Також відбувається робота над постановкою «Гоголь-кабаре», де будуть відображені вже знайомі публіці герої із творів Миколи Гоголя. Головний режисер театру Жюль Одрі любить працювати над складними питаннями, гучними постановками. А даного автора обрав тому, що його твори виявляються яскравими соціальними комедіями.

Тож на жителів та гостей Івано-Франківська тепер чекають нові постановки, яких у цьому театральному сезоні буде ще більше. Ростислав Держипільський запевняє, що бажає з кожним сезоном створювати все більш насичений репертуар та дивувати глядачів цікавими сюжетами.

Варто відзначити що більшість подібних театрів в Україні мають дуже вузький напрямок роботи та зосереджені лиш на місцевих традиціях, а Івано-Франківський драмтеатр пропонує глядачам сучасні роботи, які ідуть в ногу з часом, тому можуть привернути увагу не тільки класичних шанувальників сцени, але й молодь.

Изображение удалено.

Comments

.,.,.,.