Презентація фільму «Віддана» в Івано-Франківську

Уже сьогодні починається офіційний прокат нової української стрічки «Віддана». А вчора відбулася прем’єра фільму та його презентація, на якій були присутні актори, режисери та інші учасники творчого колективу. Далі розповість frankivsk-trend.

Коротко про зйомки

Події кінострічки відбуваються в старому Станіславові, який на той час був під владою Австро-Угорщини. Проте наше місто змінилось настільки, що проводити зйомки на вулицях Івано-Франківська було нереально. Тут уже не панує дух старих часів, а будинки, провулки та площі мають зовсім інший вигляд.

Тому для відтворення історичної картини та заради потрібної атмосфери було прийнято рішення побудувати спеціальні робочі павільйони під Києвом, в селі Нежиловичі. Існуючий на території історичний кіношний майданчик повністю задовольнив потреби творчої групи.

Вся робота над фільмом тривала три роки, адже для втілення проекту необхідно було підготувати всі дрібниці – костюми, елементи зачісок, декорації тощо. На самі зйомки було витрачено лише 30 днів. Адже запрошені до співпраці актори виявились справжніми професіоналами. Після прем’єри у різних містах України фільм буде представлений і закордонному глядачу, оскільки він їде на фестиваль у Берлін.

5

Історія

Вражаючий сюжет обертається навколо теми складного спілкування між служницею Стефанією та господинею дому Аделю. І хоч зараз вони виявляються дорослими жінками, їх пов’язує ціле життя та обіцянка, що молода дівчина дала докторові перед його смертю.

Колись давно батьки Стефанії та мати Аделі загинули під час пожежі і дівчатка росли разом під наглядом батька. І хоч зростали вони як подруги, проте одна з них стала господаркою дому, вийшла заміж, а друга так і залишилась у служницях. І лиш під кінець фільму вони дізнаються про приховану таємницю, що вплинула на їх долі.

У кінострічці чудово були відтворені всі історичні дрібні деталі, що дають можливість глядачу насолодитися старовинними архітектурою, культурою, традиціями, що панували в ті часи. Задля повноцінного відтворення картини творча група консультувалась зі знавцями-істориками з Прикарпатського національного університету щодо таких нюансів. А таланти служниці та кухарки відтворені настільки реально, що здається через екран навіть чути запах чудової їжі, яку вона готує.

Книга чи фільм?

Варто відзначити, що спочатку була написана сама книга авторки Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Саме її історія стала натхненням для молодої режисерки з Рівного Христини Сиволап. В ній іде мова про важкі емоційні стосунки між двома жінками, які з дитинства росли разом, оскільки їх батьки загинули під час страшної пожежі.

Сама по собі книга виявляється набагато складнішою і глибшою, як відмічає її автор. Фільм зроблений на її основі, проте стрічка сприймається легше. Практично це дві різні роботи, що мають між собою лиш спільну загальну історію та сюжет. І це дає змогу глядачам та читачам оцінити два творчих проекти та насолодитися ними спочатку в одному форматі, а потім у другому. З якого починати – вирішувати тільки вам!

Comments

.,.,.,.