Яка вона – “Ціна правди”?

Наприкінці листопада на екрани кінотеатрів України виходить стрічка “Ціна правди” польської режисерки Аґнєшки Холланд, пише сайт “frankivsk-trend.in.ua“.

Це – історичний трилер, який розповідає історію репортера Гарета Джонсона, який є репортером та радником прем’єр-міністра Великобританії. В 1933-му році він приїжджає в Радянський Союз для того, щоб взяти інтерв’ю в Сталіна. Тут він знайомиться з Адою Брукс, яка розповідає йому всю правду про соціалістичний мир і про те, що насправді відбувається в країні. Джонс і сам починає помічати багато невідповідностей з офіційною версією СРСР щодо ситуації в країні в цілому. Репортер мандрує Україною та бачить всі жахіття, які відбувалися в 33-му році, він бачить Голодомор. Ці матеріали стали основою для його сенсаційної статті про Голодомор, яку він пише, ризикуючи власним життям.

Прем’єра стрічки відбулася на Берлінському міжнародному фестивалі в лютому 2019 року. Кошторис картини склав 262 млн. доларів.

Після світової прем’єри фільму критики схвально відгукнулися про нього. Маємо думку, що Росія знову висуне обвинувачення в наклепі, так як це було з фільмом “Чорнобиль”, який презентував телеканал HBO.

В часи радянської окупації всі фільми жорстко моніторили спеціально створені ради, які слідкували за тим, чи не має правди в цих фільмах. Адже ми знаємо, що Радянський Союз, ця величезна тоталітарна система, ніколи не визнавала своєї вини за ситуацію, яка відбувалася в Україні. 

На нашу думку, люди мають знати правду, вони мають бути політично та історично грамотними. Радянська влада 80 років плюндрувала та переписувала свою історію та історію України. Намагалася показати себе у вигідному світлі. Та з часом будуть викриті всі злочини супостатів. Рекомендуємо обов’язково переглянути цей фільм. 

Comments

.,.,.,.