Фестиваль “Коляда на Майзлях” офіційно отримав статус міжнародного

Міністр культури України Євген Нищук підписав документи щодо надання фестивалю «Коляда на Майзлях» статусу міжнародного. В Івано-Франківську фестиваль проходить щорічно у період Новорічних та Різдвяних свят, повідомляє frankivsk-trend.

 «До цього ми йшли десять років а, особливо, останніх три роки, коли інтенсивно почали працювати над тим, щоб не лише змінити філософію заходу, тобто, його задум, організацію, режисуру, але, перш за все, щоб у ньому брали участь закордонні гості, – розповідає настоятель парафії Царя Христа отець Йосафат Хаймик. Хоча насправді, великий внесок у проведення фестивалю саме від нашої парафії. Бо завдяки її творчим колективам, зародилася ідея фестивалю, який спочатку проводився як коляда в нашому районі. Але дуже швидко до неї долучилися колективи з інших парафій міста, області і з-за кордону. Отже, зараз географія учасників є надзвичайно цікавою. Окрім того, протягом фестивального тижня кількість глядачів, які можуть побачити його не лише у залі, але й долучитися завдяки інтернету та телебаченню, сягає сотень тисяч і вони є у різних куточках світу».

Цьогоріч на фестивалі заплановані виступи відомих колективів та співаків України. На святкування запрошенні гості: Ніна Матвієнко, Марія Бурмака, а також хорова капела імені Ревуцього. Також на фестиваль завітають іноземні гості з країн-сусідів (Хорватія, Угорщина, Румунія, Польща і Молдова). На закритті дійства очікують на присутність Глави УГКЦ Патріарха Святослава, який відвідає концерт.

Нагадаємо, що минулої зими фестиваль «Коляда на Майзлях» стартував 8 січня 2018 року і тривав 1 тиждень. Своїми виступами сцену запалювали оркестри, ансамблі та хори Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Одеської областей. Також були учасники колективів з Рівненщини, Хмельниччини, Харківщини та Криворіжжя. На завершення фестивалю мешканці міста організували ходу з колядою від пам’ятника Івану Франку до Вічевого Майдану та завершили всі святкування гала-концертом.

Comments

.