Страсна п'ятниця: традиції та звичаї українців


Страсна п’ятниця – найскорботніший день усього Страсного тижня. У цей день бажано повністю відмовитися від їжі, а також потрібно забути про розваги та забави. Кажуть, що якщо смієшся у цей день, то будеш весь рік потім плакати, інформує 24tv.ua, повідомляє chernivtsi-trend.in.ua.
Сьогодні також не можна виконувати важку роботу. Не варто шити, різати, прибирати. Також не можна ходити в гості.

У Страсну п’ятницю християни ідуть до церкви на богослужіння, моляться і запалюють свічки. Наші пращури в давнину вірили, що якщо з богослужіння у дім донести дванадцять запалених свічок і розставити їх у будинку, то це обов’язково принесе до хати і родини щастя та удачу.
Не зважаючи на інші заборони, у Страсну п’ятницю можна пекти паски. Вважається, що саме паска, яку випікали у цей день матиме цілющу силу.

Їсти сьогодні дозволяється лише хліб і воду і це слід робити ввечері, після виносу Плащаниці з церкви. 

Сьогодні у храмі проводиться особливий обряд. Церква згадує про розп’яття Ісуса Христа і смерть на хресті. Субота символізує поховання тіла Христа, але душа Спасителя зійшла у пекло і вивела з нього душі праведників. Тож у неділю ми згадуємо Воскресіння душі. Неділя симоволізує Святе Воскресіння , яке і нам дає впевненість у житті вічному.

Довідка

Цілий тиждень перед Великоднем який називають «Страстним». Цей тидень має кожен день зі своїм особливим значенням, відповідно до якого проводяться певні обряди та традиції. У ці дні варто заглибитися у себе та покаятися у гріхах, а також простити усіх, хто завинив вам. Не варто сваритися та багато балакати, пліткувати, а також слухати голосну музику.

Кожний день тижня також називають «Великим». Страсний тиждень також називають «Страсна седьмиця».

Comments