Що подивитися холодними вечорами: підбірка осінніх фільмів для франківців

 

Осінь – час, коли хочеться закутатися у плед, зробити ароматне какао, взяти смаколики та подивитися цікавий атмосферний фільм. Звісно ж, він обов’язково повинен бути затишним та пов’язаним з осінньою тематикою, щоб повністю пройнятися осіннім настроєм, пише frankivsk-trend.in.ua. Ми підготували підбірку фільмів, які “зігріють” франківців холодними осінніми вечорами. 

  1. “Гаррі Поттер”

Традиційно, жодна підбірка осінньо-зимових фільмів не може обійтися без славнозвісного Поттера. Історія про хлопчика-чарівника та світ магії настільки полюбилася всім, що вже багато років її починають передивляються, як тільки розпочинається вересень. Гаррі Поттер вважав себе звичайним хлопчиком, поки одного разу велетень не приніс йому листа із Гоґвортсу – школи чарів та чаклунства. До цього з хлопчиком часто ставалися дивні ситуації:  скло розчинилося просто перед його очима,  він поговорив зі змією, сови раптово почали закидати листи у всі щілини в будинку. Виявляється, Гаррі – чарівник, ще й відомий у всьому світі.  Тепер він навчатиметься у новій школі. Та не все так просто. Адже в Гоґвортсі, крім навичок опанування магії, на нього чекає багато труднощів та небезпек. Добре, що поруч будуть вірні друзі, які допоможуть все подолати. 

У фільмах про Гаррі Поттера є багато осінніх моментів, наприклад святкування Гелловін, які зможуть додати вам осіннього настрою. Ця історія у багатьох викликає позитивні емоції та асоціюється із дощовою осінню.  А ще, для багатьох уже дорослих франківців, це можливість поностальгувати. Також, можна зібрати компанію друзів, щоб вкотре подивитися “Гаррі Поттера”. Або переглянути його з родиною чи наодинці, з ледь приглушеним світлом у кімнаті. Тоді затишок та тепло вам забезпечені. 

  1. “Дім біля озера”

Стрічка “Дім біля озера” (2006 рік) – американська фантастична мелодрама. Головні ролі зіграли Сандра Булок та Кіану Рівз.  В основі сюжету – історія про архітектора, який живе у 2014 році та лікарку, яка живе у 2006 році. Вони зустрінуться завдяки листам, залишеним у поштовій скриньці. Сюжет обох історій розгортається протягом двох років.  Тільки для головного героя час йде з 2004-го по 2006-й, а для героїні з 2006-го по 2008-1. Ось так листуючись, Алекс та Кейт розповідають одне одному про життя та події навколо. Саме в листах вони дізнаються, що живуть в абсолютно різний час. Протягом довгого періоду вони намагалися зустрітися, домовляючись про зустріч через листи. Чи зможуть вони це зробити – дивіться вже у самому фільмі. “Дім біля озера” вважають одним із найестетичніших осінніх фільмів.  Красива архітектура з сосновим лісом стають місцем де проходять невидимі побачення, а  інтер’єр та осінній пейзаж подарують вам затишок та тепло. 

  1. “Бруклін”

Історично-драматична стрічка “Бруклін” знята за романом Колма Тойбіна, який був виданий у 2009 році. Прем’єра фільму відбулася взимку 2015 року. Головну роль виконала Сірша Ронан. В основі сюжету – історія про Елліс Лейсі, яка дуже неохоче покидає домівку та їде шукати роботу в Америці. Так, дівчина з ірландського села потрапляє до Брукліну. Події розгортаються в 1951 році. Для неї це не просто нове місто. Це нова країна, новий континент де панують власні закони. Це абсолютно нове життя, нові знайомства, нова робота та нові думки. Втім, трагічні новини з дому змушують Елліс повернутися в Ірландію. Стрічка містить багато осінніх пейзажів, наповнена атмосферою того часу. Бо хто б з франківців не хотів хоча б раз наживо поглянути на Бруклін 50-тих років?! 

  1. “Вуличний кіт на ім’я Боб”

В основі стрічки “Вуличний кіт на ім’я Боб” – історія про наркозалежного бездомного вуличного музиканта та кота Боба, який назавжди змінив його життя. Головний герой намагається якось облаштувати власне життя та позбутися залежності. У цьому йому також допомагає соціальна працівниця. Одного разу Джеймс знаходить на кухні рудого кота. Він намагається знайти його господаря, але все  безрезультатно. Позбутися кота також не можливо, адже той постійно повертається. Раптово, невідомий кіт стає тим самим початком змін у житті музиканта. Джеймс все більше починає задумуватися про майбутнє, виходить на вулицю, щоб заробити, навіть дівчину знаходить.  Які ще зміни відбулися та якою була доля кота – дивіться вже у фільмі. Картина наповнена осінніми елементами. Додають затишку й сорочки в клітинку головного героя, інтер’єр кімнати та навіть руда шерсть кота. Теплі речі, які носить Джеймс, похмура погода на вулиці та жовті дерева однозначно додадуть вам осіннього настрою. Фільм має продовження – “Різдво кота Боба”, яке підійде для зимових вечорів. 

  1. “Гобіт” та “Володар перснів”

Трилогія “Гобіт” є приквелом до трилогії “Володаря Перснів”. В основі фільмів – історія гобіта Більбо Бегінса, який пише власну книгу спогадів. А згадати йому є що! Колись в його двері постукав чарівник і після цього життя Більбо змінилося назавжди. Він вирушив у складну подорож сповнену небезпек та пригод разом із тринадцятьма громами та Торіном Дубощитом. Разом вони повинні дійти до гори Еребор та знайти там Горикамінь – головний скарб втраченого королівства гномів. 

Історія “Володаря перснів” розпочинається задовго після того, як Більбо вирушив до Еребора. Його племінник успадковує від дядька перстень. Він не знає про його походження, втім чарівник (той самий, який втягнув Більбо в авантюру з Горикаменем) з’ясовує історію перстня. Тепер на Фродо лежить велика відповідальність. Він повинен винести перстень із рідних країв та донести до королівства ельфів так, щоб його не впіймали переслідувачі. Разом з ним – його вірні друзі гобіти. Втім на цьому історія Фродо та персня не закінчується. Він разом з “Братством кільця” повинен донести перстень до Судної гори, де його можна знищити. При цьому зло не спить і тільки чекає нагоди, щоб заволодіти прикрасою та здобути могутність. Поки Фродо з компанією рухаються до гори, навколо розгортається війна, яку вже ніхто не зможе зупинити. 

Якщо ви ще раптом не бачили ці трилогії – обов’язково подивіться! Це довга історія, втім кожна хвилина фільму тримає в напрузі та однозначно того варта. Містить стрічка як і батальні сцени, так і затишні осінні краєвиди та моменти. 

Comments

.,.,.,.