Книга про святковий Франківськ та зимову казку: “Різдвяний янгол” на полицях книгарень

Видавництво “Discursus” представило книжкову новинку – “Різдвяний янгол” Ярослави Терлецької і Галини Петросаняк. У книзі органічно сплелись захоплюючі сюжети, гуцульський дух і старовинні колядки. Про головні принади книги розповідає “Франківські тренди”. Тут є безліч фантастичних образів, а казка тісно перплітається з реальністю.

Над візуальним оформленням працювала Анастасія Стефурак. Ці оповідання дарують різдвяний настрій та дозволяють поринути в атмосферу карпатського Різдва.Тут поєднується все: гуцульський колорит, традиції, містика та спогади із дитинства. Головними героями є діти, які окрім безтурботності зустрічаються ще із журбою. Оповідки дають теми для серйозних роздумів та проблем, які характерні для сучасності. Порушується питання важкої долі заробітчан, які залишають свої домівки, щоб забепечити життя своїм дітям та літнім батькам.

Саме в Карпатах присутній особливий різдвяний дух. Оповідання знайомлять із гуцульською кухнею, їхньою вірою у Бога та боязню нечисті. Художньо змальовано засніжений Івано-Франківськ:

З такими роздумами я брів навмання і не дуже дивився під ноги. Вони самі знали дорогу: з Франка, колишньої Вузької Заболотівської, ноги звертали до міської ради, далі минали синагогу, залишали ліворуч філармонію, тоді через парк Міцкевича, де з “Мануфактури” пахло солодкими гофрами, і до головної пошти. Там вкинути листа татові й купити нових гарних марок, може, якихось різдвяних, далі – на стометрівку, поглипати на книжки у вікні “Букініста”, а тоді – вуличками на Ринкову, по хліб.

У книзі є екскурс вуличками міста і глибокі теми для роздумів. Буде чудовим подарунком для дітей від десяти років.

Обкладинки, форзаци, оформлення книги – деталі, які не залишають місце байдужості.

Comments

.,.,.,.