Ідеальний для зйомок: Івано-Франківськ у кінематографі

У 1970 році до міста нарешті добралися знімати фільм і почалися зйомки «Відваги».

У сюжеті – планування замаху на Гітлера, події розгортаються недалеко від Вінниці. Саме там, у Козятині, радянські підпільники хочуть підірвати потяг із фюрером. Багато подій у фільмі відбуваються на франківському вокзалі і довкола нього. А Івано-Франківськ для зйомок вибрали тоді не випадково, адже там не видно було електричних дротів для електричок, пише frankivsk-trend.in.ua.

Ідеальне місто для зйомок

Тож вокзал Франківська став ідеальним місцем для зйомки кінокартини, яка ілюструвала події 1942 року. Основні локації – головний вхід вокзалу, зал очікування, пішохідний залізничний міст, берег озера, а також теперішня вулиця Станіславською, пише Правда.if.ua. Режисером фільму, до слова, був Георгій Юнгвальд-Хількевич – майбутній творець «Мушкетерів».

У 2000 році світ побачив фільм про Головнокомандувача УПА Романа Шухевича режисера Олеся Янчука. Мінкульт тоді ухвалив кошторис фільму в 1 мільйон доларів. Головним актором затвердили Григорія Гладія. У стрічці зобразили Львів 1941 року, але знімали фільм у Франківську. Основні локації міста, які згодом з’явилися у кінострічці, – винний погріб «Горець» на Мазепи, вулиця Чорновола, СІЗО.

Тільки рятуючи когось, врятуєш себе

Також в Івано-Франківську відбувалися зйомки короткометражного фільму «Янгол у пітьмі», який презентували громадськості 2021 року. Тут зображено непросте життя дітей з вулиці, які щоденно борються за виживання, розповідає «Фіртка». Основні локації для цієї короткометражки – підвал, Палац Потоцьких, квартири учасників знімальної групи, дах багатоповерхівки та тролейбус. Тут в центрі уваги – двоє сиріт, Максим і Олька, котрі опинилися на вулиці і зустріли згодом на своєму шляху художника Сергія. Тут показано, як через допомогу дітям, себе рятує дорослий, тобто головний меседж короткометражки – тільки рятуючи когось, врятуєш себе.

У 2012 році у середмісті Івано-Франківська почали знімати фільм «Такі красиві люди». У кадрі, зокрема, площа Шептицького та площа Міцкевича. Цей фільм розповідає про кохання і долю жінки. Саме до Франківська приїжджає героїня Марта, аби знайти втрачене кохання, пише «Вежа». Ця стрічка, до речі, стала повнометражним режисерським дебютом Дмитра Мойсеєнка. В Івано-Франківську знімали дві сцени.

Цікава історія із фільмом «На нєдєльку до втарова» їду до Станиславова. Хоча цієї стрічки у Франківську не знімали, але на екранах головні події відбуваються саме в Станиславові.

Ще одна кінокартина, пов’язана з Івано-Франківськом, – «Третього не дано» порівняно нова, що побачила світ у 2009 році. Її режисером є  Сергій Сотниченко. На екрані – літо 1944 року, коли до Станіславова наближався фронт Другої світової війни. Глядачі можуть побачити, як неподалік міста полонених червоноармійців німці змушують споруджувати  надтаємний об’єкт. Натомість радянська розвідка, аби з’ясувати все, до околиць Станиславова направляє розвідгрупу. Німці також тримають ситуацію під контролем. До слова, окремі сцени знімали і в Коломиї.

Саме таким постав Івано-Франківськ у фільмах про події різних років.

Comments

.