Як безпечно паркувати велосипед, щоб його не вкрали

Власникам велосипедів часто доводиться залишати їх без нагляду. Недостатньо просто поставити транспортний засіб на вулиці, бо його легко можуть вкрасти. «Велосипедні» злочинці Івано-Франківська стають більш вмілими, тому стандартні методи захисту не завжди спрацьовують. Розглянемо декілька порад, які допоможуть вберегти велосипед від крадіжки.

Не покладайтесь на людей

Розповсюджена помилка – розраховувати на те, що місце людне, і злодій не наважиться красти у всіх на очах. Практика показує, що перехожі зазвичай дуже неуважні та не хочуть втручатися у чужі справи. Ще одна помилка – попросити когось приглянути за велосипедом. Навіть якщо людина пообіцяє допомогти, це не гарантує, що ровер не буде вкрадений. Вона може просто не побачити того, що відбувається, або відійти у справах. До того ж злодії часто працюють парами. Поки один відволікає, другий робить свою справу. Не слід покладатись і на відеокамери. Якщо на крадієві бейсболка і капюшон, його буде важко впізнати.

Виберіть надійний замок

Обов’язково пристібайте конструкцію, навіть якщо відходите ненадовго. На відміну від валіз або інших речей, ровер тільки допомагає злочинцю втекти. Тому, якщо вирішили купити велосипед у Івано-Франківську, одразу ж придивіться до якісного замка і користуйтесь ним. Існує декілька видів пристроїв:

  • U-подібний. Суцільнометалева дуга витримає навіть потужні кліщі, пилку. Недоліки – велика вага, неможливість скласти, а також примкнути велосипед до товстого стовпа.
  • Ланцюговий. Його теж непросто перекусити і розпиляти. Він компактно складається, проте дзвенить і багато важить.
  • Тросовий з полімерною оболонкою. Він зручно скручується в спіраль, протягується крізь раму або колеса. Є моделі різної довжини. Його легше перекусити кусачками.
  • Кодовий. Користувач може запрограмувати код і змінювати його.

Найнадійнішим є перший вид велозамка, найрозповсюдженішим – трос. Але пристроєм треба вміти користуватися, щоб забезпечити захист транспортному засобу.

Як правильно припаркувати ровер

По-перше, шукайте міцну конструкцію, до якої можна пристібнутися. Дуга повинна перекривати заднє колесо та трубу під сідлом. Розташуйте велозамок якомога вище. Якщо злочинець буде оперувати болторізом, йому потрібна точка опори. Одним краєм інструмент спирається на асфальт, а на другий людина тисне тілом. Коли дуга розташована високо, діяти таким чином не вийде.

Якщо користуєтесь тросом або ланцюгом, щільно обмотуйте ним раму і поручні. Так буде складніше зрізати замок. Для надійності можна скористатися двома тросами. Щоб подолати подвійний захист, потрібно більше часу. Навряд чи крадій захоче мати справу з таким велосипедом. Якщо йдете надовго, зніміть усе, що може привернути увагу, – дороге сідло, велокомп’ютер, шолом. Застосовуючи ці прості поради, ви вбережете себе від неприємностей.

Comments

.,.,.,.