Ортопедичне взуття – вірний крок на шляху до здоров’я

Здорові стопи можуть стати запорукою не лише нормальної роботи опорно-рухового апарату, а і різних органів, систем організму. Розуміючи це все більше людей починають носити орто взуття. Це сучасні моделі, на, перший погляд, не відмітні від звичайного взуття, але мають масу переваг.

Ортопедичне взуття хоча і виглядає, як звичайне, але у ньому кожна деталь ретельно продумана і покликана не допустити деформації стоп, проблеми з суглобами і хребтом. У ньому можна ходити цілий день, не відчуваючи дискомфорту, оскільки воно забезпечує правильний розподіл навантаження по поверхні стоп, підтримує зведення, не здавлює пальці і амортизує.

Різновиди ортопедичного взуття

Виділяють два основні типи виробів:

  1. Профілактичне взуття – у дітей в період формування стоп завдяки йому виробиться правильна установка стоп, красива хода і постава. Дорослим взуття для профілактики забезпечить комфорт при тривалій ходьбі, роботі на ногах, високих фізичних навантаженнях. Також воно знизить ризик захворювань опорно-рухового апарату;
  2. Лікувальне взуття – воно використовується при діагностованих захворюваннях стоп, а також при патологіях суглобів ніг і хребта. У ньому є елементи, що коригують: супінатори, роздільники для пальців та ін. У дитячому віці, коли деформації ще піддаються корекції, лікувальні вироби допомагають позбавиться від проблеми. У дорослому віці можна лише зупинити прогресування захворювання і не допустити розвитку ускладнень.

Кому потрібно ортопедичне взуття

Каталог Ortocomfort.ua пропонує взуття для дітей і дорослих різного призначення – для профілактики і лікування: плоско-вальгусних стоп, клишоногості, кісточки на великому пальці, шпори п’яти та ін. Є взуття для медпрацівників, а також призначене для діабетичної стопи і післяопераційні моделі

У дитячому віці профілактичне ортопедичне взуття допомагає правильному формуванню зведень і установки стоп, а також не допускають розвитку плоскостопості, вальгусної і варусної деформації. У дорослому віці ортопедичне взуття рекомендується людям, працюючим на ногах, що займаються спортом, або мають надмірну вагу. Також є спеціальні моделі для любительок моделей на каблуках. Вони красиві, стильні, але мають зручну колодку, стійкий каблук, устілку для підтримки зведень стопи.

Що враховувати при купівлі

Важливе питання – як вибрати взуття. Для цього треба звертати увагу на наступне:

  • Місце купівлі. Слід шукати вироби в спеціалізованих торгових точках: ортопедичних салонах, магазинах товарів для здоров’я, інтернет- компаніях, які давно працюють на ринку ортопедичної продукції. Вони повинні мати відповідні сертифікати і інші підтверджувальні документи;
  • Матеріал. Від цього критерію в основному залежить вартість взуття. Як правило ортопедичне взуття виготовляється з високоякісних натуральних матеріалів, за винятком сабо і літніх шльопанців;
  • Призначення. Взуття профілактичного призначення можна підібрати самостійно, а лікувальне – призначає лікар на підставі діагнозу.

Щоб взуття не деформувалося і служило довго, слід знати, як доглядати за ним. Знімні устілки необхідно періодично виймати, щоб провітрити і просушити. Шкіряні устілки можна протерти спиртовим розчином. Для догляду за взуттям використовують спеціальні креми і спреї, призначені для конкретного матеріалу. Не рекомендується його обробляти перед самим виходом, оскільки засіб не вбереться і не захищатиме шкіру від забруднень. У сиру погоду потрібні спеціальні водовідштовхувальні засоби.

Comments

.,.,.,.