Кисневий концентратор. Які бувають і як вибрати

Кисневий концентратор подає пацієнтові повітря із підвищеним вмістом кисню. Концентратор кисню змінює пропорцію повітря з допомогою поглинання азоту, завдяки чому пацієнт дихає практично чистим киснем (його концентрація понад 90%).

Кисневий концентратор – експлуатація

Пристрій кисневий концентратор працює нескладно для користувача. Він забирає повітря безпосередньо з навколишнього середовища, потім завдяки балонам, наповненим цеолітом, поглинає азот із повітря, що забирається. У ході циклу один із балонів накачується повітрям до тиску 138 кПа (1,36 атм).

Який придбати пристрій

Перед ти, як вибрати апарат, звернуть увагу, щоб це був новий пристрій. Якщо це неможливо, отримайте перевірений та обслужений пристрій. Варто вибирати апарат із можливістю більшого потоку кисню, ніж прописав лікар, це може виявитися важливим у міру прогресування захворювання. Переконайтеся, що пристрій гарантовано має високий вміст кисню (більше 87%) у всьому діапазоні кисню. Концентратор від Med-magazin.ua, який має принцип роботи безперервної дії є найефективнішими. Вони характеризуються більш високою міцністю молекулярних сит та компонентів.

Як запустити апарат

Перед тим, як підключити, проконсультуйтеся з лікарем.

  1. Переконайтеся, що кисневий концентратор підключено до джерела живлення 240 В.
  2. Перевірте прохідність та чистоту трубок, кисневих вусів або кисневої маски, а також місця підключення до кисневого концентратора.
  3. Перевірте зону забору повітря та чистоту фільтрів. Пам’ятайте, що кисневий концентратор для дому повинен мати незмінний доступ повітря.
  4. Заповніть зволожувач водою або замініть воду, якщо кисневий концентратор не використовувався.
  5. Увімкніть кисневий концентратор і дайте йому прогрітися, що забезпечить правильний рівень концентрації кисню у суміші.
  6. Встановіть кисневий концентратор на правильну швидкість потоку. Різні рівні потоку призведуть до різної концентрації кисню.
  7. Надягти маску.

Як вдихати через концентратор

Перед застосуванням кисневого концентратора обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем та запитати його – як дихати через апарат. Хворій людині, яка бореться з хронічними респіраторними захворюваннями, будуть надані різні рекомендації, а здоровій людині, яка хоче отримувати кисень, — інше. Разом з пацієнтом лікар погоджує подачу та спосіб введення кисню.

Заміна води

Лікарів часто запитують – як часто міняти воду? Воду у пристрою слід замінити одразу і щоразу перевіряти, чи добре виходить кисень через кисневу маску. Кисневий компресор слід використовувати лише у приміщеннях, де є можливість провітрити.

Comments

.,.,.,.