Архітектор родом із Калуша увійшов у ТОП-30 відомих українців Чехії

Проект “Ми серед вас. Українці, якими ви їх не знаєте” покликаний змінити думку чеського соціуму про еміграцію з України. Його засновники зазначають, що це не потік низькокваліфікованої робочої сили, а фактор, який відіграє не останню роль у рості економічних показників цієї держави. Подробиці розповідає “Frankivsk.trend” з посиланням на “ВІКНА“.

Організаторка проекту зазначила, що слюсарі, будівельники, електрики, бетонярі та прибиральниці відбудовують, ремонтують та відмивають Чехію. Вони чесно заробляють гроші, які висилають додому.

“Ця хвиля трудової міграції не є однорідною. Українці роблять значний вклад у розвиток високих технологій Чеської Республіки. Мова йде про юристів, вчених, лікарів, художників, програмістів, банкірів, а також письменників, архітекторів, генетиків, спортсменів, солістів опери й балету, журналістів тощо. Саме вони стали головними героями цього проекту. Ті, кого поважають й цінують у відповідних професійних колах й стають лауреатами почесних премій. Процеси міграції – це завжди біль, але й взаємозбагачення й доповнення культур. Люди прикипають серцем до другої батьківщини, але не забувають своєї рідної землі. Про всі ці моменти розповідається у проекті “Ми серед вас. Українці, якими ви їх не знаєте”, – розповіла Лариса Галишич.

У бібліотеці в Празі презентували фотоальбом “Між вами. Українці, якими ви їх не знаєте”, що репрезентує успішних вихідців з України, які знаходять самореалізацію у Чеській Республіці і руйнують стереотип “некваліфікованого” заробітчанина. Автором текстів цього альбому стала письменниця й журналістка Олена Лань.

Серед відомих українців Чехії – архітектор Сергій Васильєв. Чоловік родом із Калуша. Закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури. В Чехії від 1993 року. Він співпрацював з потужними будівельними компаніями, як “Haas Fertigbau” та “Hoco Bauelemente”. Його роботи друкувалися в престижних журналах “Moderní byt» та «Top Class» й отримували почесні призи “Читацьких симпатій”. Активно проявив себе архітектор і в реконструкціях і саме він керував відбудовою замку Берхтолд у селі Куніце поблизу Праги й переобладнанням історичної конюшні в “Костельний шинок” в ареалі Бженовського костелу.

Сергій Васильєв грає в гурті з друзями, відвідує театри, обожнює оперу та малює акварелі й графіку.

“60 відсотків моєї роботи – проектування приватних будинків. У виборі будівельних матеріалів сучасний чех є консерватором, але поступово стає модерністом щодо вигляду свого дому. Йому подобаються ламані геометричні фігури. Сьогодні не говоримо про національні традиції, бо світ стає космополітичним. Мене приваблюють чисті лінії шведської архітектури, конструктивне вирішення надлишку емоцій в Італії, гармонійний ландшафт у Австрії й Швейцарії. Але чехи мають чим гордитися. У них сильні традиції мінімалізму, кубізму, які зараз на піку популярності. Наразі працюю над будівлею з європейського еквіваленту – суміш соломи з глиною, який постане у Карлових Варах”, – поділився враженнями архітектор.

Його улюбленим куточком в Чехії є район Новий світ у празьких Градчанах.

Такий проект – нагода розповісти цілому світу, що українцям є ким пишатись і ми здатні підкорювати професійні вершини навіть у інших країнах. Праця, яка знаходить захоплення й визнання.

Comments

.,.,.,.